כתב אישום

חוק שירותי תעופה: הכר את זכויותיך כנוסע בטיסות בינלאומיות. 

 ניווט בעולם המורכב של זכויות טיסה בינלאומיות יכול להיות משימה לא פשוטה עבור הנוסעים. הודעה לעיתונות זו נועדה להאיר לאנשים את זכויותיהם במהלך נסיעות בינלאומיות וכיצד הם יכולים לבקש פיצוי ביעילות כאשר זכויות אלו מופרות. הודעה לעיתונות זו מדגישה גם את תפקידה של חברת Stop Delay הישראלית בסיוע לנוסעים לקבל פיצוי בגין שיבושים בטיסות.

הבנת זכויותיך כנוסע טיסה בינלאומית: מהן?

כאשר יוצאים למסע בינלאומי, חשוב להכיר את זכויותיכם כנוסע. הכרת הזכויות הללו מבטיחה שאתה מוגן ויכול לבקש פיצוי מתאים במידת הצורך.

ראשית, לנוסעים יש את הזכות לקבל מידע על כל שינוי או עיכוב בלוח הטיסות שלהם. חברות התעופה מחויבות לספק מידע בזמן ומדויק לגבי כל שיבושים, כגון ביטולי טיסות או עיכובים. זה מאפשר לנוסעים לעשות הסדרים חלופיים או לבקש פיצוי אם התוכניות שלהם מושפעות.

שנית, הנוסעים זכאים ליחס הוגן במקרה של שיבושים בטיסה. זה כולל מתן ארוחות, לינה והסעות, בהתאם למשך העיכוב. בנוסף, אם טיסה מבוטלת או מתעכבת באופן משמעותי, לנוסעים יש את הזכות לבחור בין החזר כספי לבין מסלול מחדש ליעדם הסופי.

יתר על כן, לנוסעים יש זכות לפיצוי על עיכובים בטיסות, ביטולים או דחיית עליה, בנסיבות מסוימות. גובה הפיצוי עשוי להשתנות בהתאם למרחק הטיסה ומשך העיכוב. חשוב לציין שזכויות אלו מוגנות על ידי תקנות תעופה בינלאומיות, כמו אמנת מונטריאול וחקיקת זכויות הנוסעים של האיחוד האירופי ולחוק שירותי תעופה הישראלי.

איור של כדור עם מטוסים שטסים סביבו, המייצג נסיעות טיסות בינלאומיות.
איור של כדור עם מטוסים שטסים סביבו, המייצג נסיעות טיסות בינלאומיות.

כיצד מופרות זכויות טיסה? מבט מקרוב על השיבושים הנפוצים ביותר.

זכויות הטיסה עלולות להיפגע בדרכים שונות, ולהוביל למצבים מתסכלים ולא נוחים לנוסעים. בואו להעמיק בשיבושים הנפוצים ביותר שיכולים לפגוע בזכויות שלכם בעת נסיעה בינלאומית.

 • 1. עיכובים בטיסה:
  עיכובים בטיסות הם אירוע תכוף שעלול לשבש את תוכניות הנסיעה ולגרום אי נוחות משמעותית לנוסעים. חברות התעופה צפויות לספק מידע בזמן ומדויק על העיכוב, כמו גם סיוע מתאים, כגון ארוחות ולינה במידת הצורך. עם זאת, מקרים של תקשורת לא מספקת או תמיכה לא מספקת עלולים להפר את זכויות הנוסעים.
 • 2. ביטולי טיסות:
  ביטולי טיסות יכולים לקרות מסיבות שונות, כולל בעיות טכניות, תנאי מזג אוויר או בעיות תפעוליות. כאשר טיסה מבוטלת, לנוסעים יש את הזכות לבחור בין החזר כספי או מסלול מחדש ליעדם הסופי. עם זאת, חברות תעופה מסוימות עלולות לא להודיע לנוסעים באופן מיידי או להציע חלופות מתאימות, ובכך להפר את זכויותיהם.
 • 3. דחיית העלייה למטוס:
  בנסיבות מסוימות, כמו רישום יתר, חברות תעופה עשויות למנוע עלייה למטוס לנוסעים שיש להם כרטיס תקף. בעוד שנוהג זה חוקי בתנאים ספציפיים, חברות התעופה מחויבות לספק פיצוי או הסדרים חלופיים לנוסעים שנפגעו. עם זאת, עלולים להתרחש מקרים של שלילת זכויות אלו מהנוסעים, מה שיוביל לתסכול ואי נוחות.

 

"הנושא הגדול ביותר בתעופה הוא חוסר המודעות לנוסעים". – צלילה עמוקה לחשיבות הכרת הזכויות שלך.

מודעות הנוסעים לזכויותיהם היא היבט מכריע בנסיעות אוויריות שלעתים קרובות מתעלמים ממנו. חוסר הידע לגבי זכויותיהם מותיר את הנוסעים חשופים להפרות פוטנציאליות ולניצול. הבנת הזכויות הללו חיונית לנוסעים כדי לעמוד על עצמם ולהבטיח נסיעה בטוחה ונוחה.

נוסעים רבים אינם מודעים לכך שהם זכאים לפיצוי וסיוע במקרה של שיבושים או עיכובים בטיסה. חוסר מודעות זה מוביל לרוב לתסכול ובלבול כאשר מתמודדים עם מצבים בלתי צפויים. על ידי היכרות עם זכויותיהם, הנוסעים יכולים לדרוש בביטחון את התמיכה והפיצוי הדרושים להם.

יתרה מזאת, מודעות לזכויותיהם מסמיכה את הנוסעים להטיל אחריות על חברות התעופה על כל הפרה. על חברות התעופה מוטלת חובה לספק מידע ברור ומדויק, סיוע הולם ופיצוי מתאים בעת הצורך. עם זאת, ללא ידיעת זכויותיהם, הנוסעים עלולים להישאר חסרי ידיעה ולא מסוגלים לסנגר בעצמם.

בנוסף, הכרת זכויותיהם מאפשרת לנוסעים לקבל החלטות ובחירות מושכלות. הם יכולים להעריך את האפשרויות העומדות לרשותם במקרה של ביטולי טיסות, עיכובים או דחיית עליה, ולקבל החלטות המתאימות ביותר לצרכיהם ולהעדפותיהם. ידע זה מאפשר לנוסעים לנווט בין שיבושים בלתי צפויים בביטחון ולמזער את ההשפעה על תוכניות הנסיעה שלהם.

תמונה של נוסע קורא חוברת שכותרתה
נוסע קורא חוברת שכותרתה 'דע את זכויות הטיסה שלך', המדגישה את הצורך במודעות לנוסעים.

Stop Delay: איך הם יכולים לעזור לך לקבל פיצוי על טיסה מופרעת?

סטופ דיליי הישראלית הינה חברה מובילה המתמחה בסיוע לנוסעים בקבלת פיצוי על שיבושים בטיסות. עם המומחיות והידע שלהם בדיני שירותי תעופה, הם יכולים לעזור לנוסעים לנווט בתהליך המורכב של תביעת פיצויים ולהבטיח שזכויותיהם מוגנות.

אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותן Stop Delay מסייעת לנוסעים היא על ידי מתן הבנה מקיפה של זכויותיהם. הם מלמדים את הנוסעים על התקנות והחוקים הספציפיים החלים על מצבם, ומבטיחים שהם מודעים היטב ומוסמכים לעמוד על זכויותיהם ביעילות.

זאת ועוד, Stop Delay לוקחת על עצמה את האחריות לטיפול בכל הליך תביעת הפיצויים בשם הנוסעים. הם אוספים את כל התיעוד הדרוש, כולל פרטי טיסות, מידע על הזמנה וראיות לשיבוש, כדי לבנות תיק חזק עבור הנוסעים. זה מוריד מהנוסעים את העומס והלחץ של ההתמודדות עם התביעה בעצמם, ומאפשר להם להתמקד בהיבטים אחרים של חווית הנסיעה שלהם.

המומחיות הישראלית של Stop Delay בניהול משא ומתן עם חברות תעופה היא היבט מרכזי נוסף בשירותיהן. יש להם הבנה מעמיקה של המסגרת החוקית והתקנות סביב שיבושי טיסה, מה שמאפשר להם לתמוך ביעילות עבור לקוחותיהם ולמקסם את סיכוייהם לקבל פיצוי הוגן. עם הניסיון והידע שלהם, הם מצוידים היטב להתמודד עם כל אתגרים שעלולים להתעורר במהלך תהליך התביעה.

זכויות טיסה בינלאומיות:

 • טיסה למרחק של עד 2,000 ק"מ – פיצוי בסכום של 1,320 ש"ח.
 • טיסה למרחק שבין 2,000-4,500 ק"מ – פיצוי בסכום של 2,220 ש"ח.
 • טיסה למרחק שמעל 4,500 ק"מ – פיצוי בסכום של 3,280 ש"ח.

הבנה ומימוש זכויותיך כנוסע בטיסה בינלאומית היא חיונית לחוויית נסיעה חלקה. חברת Stop Delay הישראלית עומדת בחזית להבטיח לנוסעים פיצוי על טיסות מופרעות, מה שהופך אותה לכלי הכרחי לנוסעים. עם הידע המשותף בהודעה לעיתונות זו, נוסעים יכולים להתמודד בביטחון עם כל הפרעה במהלך נסיעותיהם הבינלאומיות.

שיתוף

מאמרים נוספים

האם אפשר לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם דוח עם נקודות וחשבתם על איך הכי כדאי לבטל אותן אם בכלל, ריכזנו עבורכם את כל האפשרויות שיש. חשוב לדעת שכדאי ורצוי להימנע

פרסמו אצלינו