כתב אישום

רווחה לעובדים

זכויות עובדים

עובדים 

עובדים אשר מועסקים בחברות גדולות נהנים מהעובדה שהחברה פועלת על פי דיני עבודה ומעניקה לכל אחד מהם את מלוא המעטפת על פי החוק. העובדים מקבלים משכורות הוגנות אשר מועברות לחשבון הבנק של כל עובד במועד שנקבע, מעבר לכך משולמים עבורם כל התנאים הסוציאליים כמו הפקדת כספים לקרנות השתלמות, קופות גמל, קופות פנסיה, דמי הבראה ועוד. יש מקומות עבודה שמעניקים הטבות מיוחדות כמו לדוגמה אופציות בחברות היי טק, וגם בונוסים כספיים משמעותיים בתום שנת הכספים על פי ההצלחות הפיננסיות של החברה בשנה זו. 

מעבר לכך יש רווחה בנקודות מסוימות שבהן העובדים זקוקים לעזרה. כך מקובל בארגונים גדולים להעניק אפשרות של הלוואה כאשר עובד נקלע למצוקה כספית כאשר הוא עובר דירה או עקב כל סיבה אחרת. מדובר בהלוואות שהן בדרך כלל ללא ריבית או נושאות ריבית נמוכה ולאור התנאים המסחריים האלו מדובר בעסקה כדאית ביותר. עובדים שבמקומות העבודה שלהם אין הטבה מסוג זה או שהסכום הכספי אינו תואם את הצורך הפיננסי שלהם, יכולים להיעזר גם באופציה של משכנתא הפוכה כלל המאפשרת קבלת כספים כנגד הנכס הקיים. 

הנאה מהטבות עבור עובדים 

יש סוגים שונים של הטבות לעובדים ולכן אחת הסיבות שעובדים מעוניינים להתקבל לתפקידים שונים בתאגידים גדולים כמו בחברות סטארט אפ או חברות היי טק מובילות היא כדי ליהנות מהמעטפת שהיא נדבך משמעותי בחיי היום יום שלהם. כך הם נהנים ממתנות איכותיות ויקרות בחגים השונים, אפשרויות רבות לרכישת כרטיסים למופעים עבורם ועבור ילדיהם, כרטיסי כניסה למוזיאונים ולהרבה מאד מקומות נוספים במחירים מוזלים, וכך הם נהנים גם מחופשות בארץ ובחו"ל במחירים נמוכים.

הקפדה על דיני עבודה לנשים 

נשים נהנות מחוקים ייעודיים שנחקקו רק עבורן וברוב העסקים בישראל, המעבידים מקפידים על עבודה לנשים בהתאם לחוקים הללו. בין החוקים אפשר למצוא את העובדה שאי אפשר לפטר עובדת שנמצאת במהלך היריון או לחלופין במהלך טיפולי פוריות. יש מקרים חריגים שבהם אפשר לפטר עובדת אם התקבל לכך אישור מיוחד ממשרד התמ"ת וזאת רק אם הסיבה לפיטורין אינה קשורה להיריון או לטיפולי הפוריות, כמו לדוגמה אי מילוי התפקיד כהלכה ולכן עובדים אחרים מבצעים את המטלות הנדרשות.

שמירת זכויות של נשים לאחר הלידה 

עובדת שילדה יוצאת לתקופת חופשת לידה של שלושה וחצי חודשים. בתקופה זו מקום העבודה מחויב לשמור עבורה את התפקיד שאותו מילאה טרם הלידה. חל איסור לפטר עובדת מיד לאחר שהיא חוזרת מחופשת לידה כיוון שמדובר בפרנסתה. 

עובדים אשר בשלבים שונים של העסקתם אינם בטוחים שהם מקבלים את מלוא הזכויות שלהם על פי דיני עבודה, בוחנים זאת באופן ספציפי עם עורך דין שמתמחה בנושא דיני עבודה ובהתאם למסקנות המקצועיות שלו, הוא מתווה עבורם את המשך הדרך באופן ההתנהלות מול המעביד, כדי לקבל את כל מה שמגיע לעובד.

שיתוף

מאמרים נוספים

האם אפשר לבטל נקודות תעבורה?

אם קיבלתם דוח עם נקודות וחשבתם על איך הכי כדאי לבטל אותן אם בכלל, ריכזנו עבורכם את כל האפשרויות שיש. חשוב לדעת שכדאי ורצוי להימנע

פרסמו אצלינו